symetra symetra
Publikované v kategóriiReferencie, Tipy a triky

Odoo 16 má stále čo ponúknuť, aj keď už máme 17-ku

Pre dosiahnutie úspechu vo svojom biznise je neraz kľúčové mať dobrých partnerov a symetre sa neustále snažíme zlepšovať a poskytovať vám kvalitné služby. Práve preto som sa stal držiteľom oficiálnej certifikácie ERP systému Odoo 16. Aj keď tu už máme verziu 17 a verzia 16 je ešte z roku 2022, viem, že mnohí z vás stále používate práve túto verziu.

Prečo certifikácia pre Odoo 16, keď tu máme verziu 17?

Koncom minulého roka prišla platforma Odoo s novou verziou 17, ktorá prináša mnohé vylepšenia a aj od nás ste si mohli prečítať veľa o tom, aké výhody vďaka nej získate. Je ale zrejmé, že prechod spoločností na novú verziu chvíľu potrvá. Keď už používate verziu Odoo 16, je logické, že ju chcete zdokonaľovať a využívať čo najviac z jej možností. A práve s tým vám môžem pomôcť.

Taktiež je nutné si priznať, že stále existujú oblasti, pre ktoré je nasadenie verzie 16 vhodnejšie. Ide o hlavne oblasť servisu a opráv, kde je zrejmé, že verzia Odoo 16 ťaží z dlhšieho nasadenia medzi obrovským množstvom klientov. Tým pádom je viac vyladená a dalo by sa povedať, že má aj lepšie vychytané chyby či možné problémy.

Chápem, že noví zákazníci už siahnu po Odoo 17, ktorá prináša množstvo noviniek. Pre mňa je ale táto certifikácia dôležitá najmä kvôli existujúcim zákazníkom, ktorí verziu 16 aktuálne používajú a budú ju zrejme používať až do najbližšieho upgardu svojho ERP systému.

Čo táto certifikácia vlastne znamená a ako prebieha?

Certifikácia je spôsob, akým Odoo zabezpečuje, že daný partner poskytne zákazníkovi naozaj kvalitné služby. Zákazník má zase istotu, že sa mu venuje kvalifikovaný konzultant. A práve to vám chceme certifikáciou našich developerov a konzultantov zabezpečiť. Budete si tak istí, že v nás pre svoj biznis získavate naozaj spoľahlivého partnera.

Priebeh certifikácie síce nie je nejaká veľká veda, ale aj tak si od nás ako Odoo partnerov vyžaduje poctivú prípravu a množstvo skúseností. Celá certifikácia je o štúdiu vlastností a funkcionalít Odoo ERP, ktoré je zo strany autorov produktu podporené možnosťou využívať ich školiace materiály. Dnes ich už naozaj obrovské množstvo.

To všetko je potrebné skombinovať s hodinami skúšania, testovania a doslova laborovania na rôznych testovacích inštanciách pre rôzne typy zákazníkov. Keď toto všetko skombinujeme, jednoduchšie preukážeme naše odborné znalosti a skúsenosti s Odoo. Takto sa ja osobne orientujem hlavne na oblasť výrobného–distribučného segmentu, kde je možností nasadenia a použitia Odoo naozaj neúrekom.

Čo stále dokáže ponúknuť Odoo 16?

To, že Odoo má verziu 16 už takmer dva roky, neznamená, že by dnes už nestačilo vašim biznisovým potrebám. Práve naopak. Stále je to mocný nástroj, ktorý dokáže zastrešiť všetko, čo pre svoju prácu potrebujete, nech už pracujete v akomkoľvek odvetví. Verzia 16 vyniká veľmi dobrou rýchlosťou, intuitívnym používateľským rozhraním a bohatou ponukou funkcií.

Významným doplnkom je aplikácia Knowledge, ktorá je navrhnutá na uľahčenie správy znalostí, spolupráce a zdieľania v rámci spoločnosti, spolu s prepracovanými ovládacími panelmi, ktoré sú teraz založené na tabuľkách Spreadsheets. Jednoduchšie a prehľadnejšie tak dokážete pracovať so svojimi dátami. Hravo tak zjednodušíte život nielen sebe, ale aj svojim kolegom.

Pre technicky zameraných používateľov sú v 16-ke zdôraznené vylepšenia komponentov webového klienta, optimalizácie siete a zavedenie vypočítaných polí namiesto metódy „onchange“.

Táto verzia ponúka rozsiahle možnosti aj v oblasti účtovníctva, ktoré je jednoduchšie a rýchlejšie. Navyše ponúka aj mnoho dôležitých doplnkových funkcií, ako sú napríklad upozornenia na úverový limit, opakujúce sa faktúry, zľavy za skoré platby, storno možnosti atď. A čo je tiež veľmi dôležité pre mnohých z vás, nechýba ani rozsiahla lokalizácia, aby ste mohli svoj biznis v celej jeho šírke spravovať v jazyku, ktorý vám je najbližší.

Ako som už skôr načrtol, Odoo 16 je stále tu a stále má čo ponúknuť. Nájdete tam širokú podporu dôležitých funkcií a dokonca by sa dalo povedať, že v oblasti servisu a opráv je to stále táto verzia, ktorá má je najlepšia. Ak teda potrebujete spoľahlivého partnera s istotou, že dokonale rozumie Odoo 16, neváhajte sa obrátiť na nás.


Igor Kočiš

Igor Kočiš

Sales Director

ERP systémom sa venujem takmer 30 rokov. Zažil som ich nástup na trh, rozkvet aj významné zmeny. Počas toho obdobia som nazbieral množstvo skúseností z výberových konaní, implementácií, či optimalizácií rôznych systémov. Práve tieto skúsenosti odovzdávam manažérom vo výrobných a distribučných spoločnostiach.


Ďalšie články

Čo priniesla Odoo Roadshow Bratislava 2024

Eventy 28.5.2024

Čo priniesla Odoo Roadshow Bratislava 2024

Pre celú Odoo komunitu na Slovensku je Odoo Roadshow udalosťou roka. Ak ste sa nestihli zúčastniť alebo si chcete pripomenúť ročník 2024 v Bratislave, prečítajte si náš blog, v ktorom sme zhrnuli všetko podstatné.

Späť na blog