symetra symetra
Publikované v kategóriiTipy a triky

Ako si vybrať najvhodnejší ERP systém

Na začiatok si urobme jasno v pojmoch. ERP je skratkou z anglického výrazu Enterprice Resource Planning, čiže zase voľne preložené do slovenčiny Systém na plánovanie alebo riadenie podnikových zdrojov.

Máte vo firme ERP systém?

V novodobom ponímaní chápeme ERP systém ako o softvér, pomocou ktorého firma riadi svoje zdroje. Na trhu sa často stretávame s dodávateľmi rôznych parciálnych a jednoduchších SW balíkov s nálepkou ERP systém, aj keď ním v skutočnosti nie sú. Dôvodov je niekoľko:

  • snaha o zvýšenie kreditu predávaného SW balíka
  • pokusy o umiestnenie sa na prvých priečkach vyhľadávania v Google
  • plánované rozšírenie SW balíka nie je zďaleka vo finálnej fáze

Ak ale váš firemný SW spĺňa účel, na ktorý ste si ho objednávali, môžete ho nazývať akokoľvek.

Aký ERP systém naozaj potrebujete?

Ak potrebujete systém na skladovú evidenciu, fakturáciu, prípadne ekonomiku a účtovníctvo, tak je pre vás ERP systém možno aj zbytočný. Nie každá firma potrebuje pre svoj aktuálny rozvoj práve komplexný ERP.

Ak ale očakávate v blízkej dobe rast, možno by ste sa mohli zamyslieť nad modulárnym riešením odoo. Open source systém odoo ponúka možnosť vybrať si len niektoré funkčné moduly a implementovať ich presne podľa aktuálnej potreby.

Časom môžu tieto moduly vyústiť aj do komplexného ERP. ERP systém odoo jednoducho porastie s vaším biznisom.

S výberom najvhodnejšieho ERP si nechajte poradiť

Vďaka dlhoročným skúsenostiam s implementáciami rôznych informačných a ERP systémov vám v symetre vieme presne nadefinovať riešenie. Premenných, ktoré je potrebné zobrať do úvahy je veľa.

My identifikujeme vaše aktuálne potreby. Vieme vám navyše poradiť, či je vhodné “učesať” si vnútrofiremné procesy, dáta alebo či náhodou nestačí iba upraviť existujúci systém.

Obráťte sa na nás a my vám otázku o potrebne nového informačného systému radi pomôžeme zodpovedať.


Igor Kočiš

Igor Kočiš

Sales Director

ERP systémom sa venujem takmer 30 rokov. Zažil som ich nástup na trh, rozkvet aj významné zmeny. Počas toho obdobia som nazbieral množstvo skúseností z výberových konaní, implementácií, či optimalizácií rôznych systémov. Práve tieto skúsenosti odovzdávam manažérom vo výrobných a distribučných spoločnostiach.


Ďalšie články

Čo priniesla Odoo Roadshow Bratislava 2024

Eventy 28.5.2024

Čo priniesla Odoo Roadshow Bratislava 2024

Pre celú Odoo komunitu na Slovensku je Odoo Roadshow udalosťou roka. Ak ste sa nestihli zúčastniť alebo si chcete pripomenúť ročník 2024 v Bratislave, prečítajte si náš blog, v ktorom sme zhrnuli všetko podstatné.

Späť na blog