symetra symetra
Publikované v kategóriiReferencie, Tipy a triky

Certifikácia pre Odoo 17 potvrdzuje spoľahlivosť partnera

Posúvať sa odborne je v biznise nevyhnutné, v IT oblasti zvlášť. Zmeny sa dejú najrýchlejšie práve v tomto segmente a ak si chceme udržať konkurenčnú výhodu, musíme na vývoj reagovať.

Už pri založení symetry sme si povedali, že neustále zlepšovanie sa a rozvoj odbornosti bude súčasťou našej DNA. Mám veľkú radosť, že sa nám toto predsavzatie aj darí napĺňať. Aktuálna certifikácia kolegu Martina Klepáča na konzultanta verzie Odoo 17 je toho jasným dôkazom.

S Martinom sme „za čerstva“ prebrali niekoľko tém týkajúcich sa novej verzie aj samotnej certifikácie, aby sme vám ich čo najviac priblížili.

Čo nového priniesla verzia Odoo 17?

Odoo prišlo s novou verziou svojho ERP systému koncom minulého roka a táto verzia priniesla veľké zmeny. Niektoré sú viditeľné na prvý pohľad, iné spoznáte až po hlbšom skúmaní nových možností. Čo na tieto zmeny ale hovorí náš čerstvý konzultant Martin?

Osobne sa mi páči zmena vizuálu. Ikony aplikácií na ploche je odteraz možné manuálne presúvať podľa vlastných preferencií. Plusom je aj ukotvenie hlavičiek v listovom a kanbanovom zobrazení, takže používateľ stále vie, na dáta v ktorom stĺpci sa práve pozerá. Nová verzia však nie je len o vizuálnych zmenách, aj keď tie si všimnete ihneď a používateľské prostredie je vďaka nim príjemnejšie a intuitívnejšie.

priprava na certifikaciu na Odoo 17 konzultant sedí za monitorom počítača
Príprava na certifkáciu zahŕňa ja priebežnú prácu na systéme a oboznamovanie sa s možnosťami a funkcionalitami, ktoré Odoo ponúka.

 

Robustnejšie sú napríklad možnosti filtrovania, kde je teraz možné využívať podmienky. Možnosti automatizácie boli taktiež rozšírené. V praxi to znamená, že konzultant, ale aj konečný používateľ Odoo si dokáže zautomatizovať určité akcie bez potreby úprav.

Nová verzia sa tiež nesie v znamení nástupu umelej inteligencie a pribudla napríklad aj integrácia s populárnou komunikačnou aplikáciou WhatsApp. Podobných zmien zjednodušujúcich prácu je v novej verzii naozaj mnoho. Rovnako dôležité sú ale aj nové aplikácie. Aby ste toho v Odoo 17 zvládli ešte viac, platforma sa stala miestom, z ktorého budete chcieť riadiť svoj biznis.

V čom vidíš najväčší prínos Odoo certifikácie?

Pre klientov táto certifikácia znamená, že ak niekto hľadá spoľahlivého partnera, ktorý rozumie Odoo 17, nájdete ho v spoločnosti symetra. Je dôkazom toho, že tento ERP systém dobre poznáme, orientujeme sa v jeho nuansách a dokážeme poskytnúť kvalitné služby, ktoré podnikateľom pomôžu v raste.

Ako vlastne prebieha taká certifikácia?

Certifikácia je súčasťou vzdelávacieho procesu konzultanta. V samotnom certifikačnom teste bolo niekoľko otázok, ktoré prekvapia aj skúseného konzultanta. Certifikácia obsahuje otázky zo všetkých hlavných modulov a niekoľko otázok aj z tých menej používaných modulov. Rozširuje tak všeobecný prehľad o ERP systéme Odoo a konzultant z nej získa aj nové poznatky, ktoré môže v budúcnosti využiť pri konzultáciách a školeniach klientov.

Čo dala certifikácia tebe?

Pre mňa je výhodu to, že príprava na certifikáciu vlastne nie je len o nejakom učení sa na test alebo niečom podobnom. Je to o každodennej práci s týmto ERP, reálnych situáciách a aj požiadavkách našich klientov. Akosi intenzívnejšie a v širšom kontexte si človek uvedomí vzťahy v rámci systému aj prínos pre klienta.

Ako si sa pripravoval?

Príprava na certifikáciu je viac menej každodenná. Popri práci na rôznych projektoch je potrebné sa neustále vzdelávať a pracovať s Odoo, testovať a simulovať rôzne use-cases. Požiadavky zákazníkov sa takmer stále líšia, čiže je to dlhodobý proces vzdelávania sa. Snažím sa nájsť čo najefektívnejšie riešenia problémov.

Záverom: Odoo 17 je stále len na začiatku

Keďže nová verzia Odoo vyšla len koncom minulého roka, môžem povedať, že je stále len na začiatku a to najmä z hľadiska vývoja modulov a funkcií. Je jasné, že platforma sa bude ďalej rozvíjať, prinesie viac možností, a to aj v spojení s používateľmi.

Knižnica modulov sa má postupne s podporou komunity rozrastať. Klienti totiž môžu vytvárať vlastné moduly a tie následne uploadovať, aby si ich potom ďalší používatelia mohli jednoducho stiahnuť a nainštalovať na akúkoľvek Odoo platformu.

Odoo 17 tu s nami bude ešte dlho a už teraz ponúka naozaj robustný základ, na ktorom bude ďalej už len stavať. A my budeme samozrejme pri tom😉


Martin Bačo

Martin Bačo

CEO

V roku 2011 som založil herné štúdio, ktoré narástlo do softvérovej spoločnosti s vyše 30 zamestnancami. Riadil som desiatky projektov od webových aplikácií, až po digitalizácie podnikov rôznych veľkostí. Pred pár rokmi som objavil odoo. Odvtedy pred zákazkovým vývojom softvéru preferujem nasadzovanie tohto jedinečného open source produktu.


Ďalšie články

Čo priniesla Odoo Roadshow Bratislava 2024

Eventy 28.5.2024

Čo priniesla Odoo Roadshow Bratislava 2024

Pre celú Odoo komunitu na Slovensku je Odoo Roadshow udalosťou roka. Ak ste sa nestihli zúčastniť alebo si chcete pripomenúť ročník 2024 v Bratislave, prečítajte si náš blog, v ktorom sme zhrnuli všetko podstatné.

Späť na blog