symetra symetra
Publikované v kategóriiEventy

Čo priniesla Odoo Roadshow Bratislava 2024

Podvečer 23. mája 2024 sa v hoteli Park Inn by Radisson Danube Bratislava uskutočnilo najvýznamnejšie Odoo podujatie na Slovensku – Odoo Roadshow. Jedinečná open source platforma tu pokračovala v prezentácii a popularizácii svojich ERP riešení a noviniek.

Ako oficiálny partner podujatia sme mali skvelú príležitosť byť priamo pri tom a pripravili sme Vám malé zhrnutie toho, čo sa na roadshow udialo a odznelo.

Prezentácia a demonštrácia možností systému Odoo

Prvá časť podujatia bola venovaná prezentácii systému a možnostiam, ktoré Odoo ponúka. Hostitelia Pedro Eguia a Robin Capieaux predstavili systém hravou a interaktívnou formou. Návštevníci mali možnosť naživo vidieť, aké výhody Odoo prináša a ako rýchlo sa pracuje s vybranými nástrojmi.

Odoo Roadshow 2024 Bratislava demo systému a verzie 17

Myslím, že pre hostí bolo obohacujúce, keď videli praktické ukážky toho, ako môže Odoo zefektívniť ich podnikanie. Táto časť vtiahla publikum do témy a vyvolala záujem, ktorý sa neskôr pretavil aj do otázok na partnerov v panelovej diskusii.

Panelová diskusia a zhoda Odoo partnerov v základných bodoch

Nasledovala panelová diskusia, kde sa po všeobecných otázkach týkajúcich sa samotného Odoo ERP moderátor sústredil na skúsenosti zo slovenského trhu. V paneli vystúpili zástupcovia troch partnerov, ktorí podporili Odoo Roadshow v Bratislave. Bolo zaujímavé sledovať ako sa Ivan Barok z Portcities, Viktor Pieš z Dodo Systems a Peter Krššák z našej spoločnosti symetra zhodli v kľúčových otázkach. Poctivý prístup k implementácii a vývoju je to, čo prináša klientom obrovskú pridanú hodnotu a napomáha budovať ich dôveru v komunitu, ktorá vzniká okolo Odoo.

Odoo Roadshow 2024 Bratislava panelová diskusia

Diskusie priniesli aj konkrétne príklady z praxe. Účastníci vďaka nim získali lepší prehľad o fungovaní konkrétneho partnera a mohli si vytvoriť vlastný obraz o použití Odoo pre vlastné potreby. Zo zdieľaných skúsenosti sa opäť potvrdili najväčšie výhody Odoo, a to flexibilita a prispôsobiteľnosť pre najrôznejšie odvetvia podnikania.

Kvalitné príklady z praxe

Pre mňa osobne ako človeka, ktorý denne s Odoo pracuje, bola najzaujímavejšia zákaznícka referencia spoločnosti Ekofluid.

Zhrnuté slovami nášho CTO Petra Krššáka: „Zaujímavá prípadová štúdia, kedy Odoo poskytlo používateľovi masívne vnútrofiremné sprehľadnenie procesov a dostupnosť dát. Funkcionalita 26 rôznych nástrojov a aplikácií bola zlúčená do jedného integrovaného systému.“

Ďalší kľúčový poznatok z referencie, ktorý spoločnosti Ekofluid umožnil plne využiť potenciál ERP systému, bol výber spoľahlivého partnera. Spoločnosť si prešla úvodnou nie veľmi dobrou skúsenosťou so svojím prvým partnerom. Našťastie ale na Odoo platformu nezanevreli a spolupráca s novým certifikovaným partnerom priniesla očakávaný efekt.

Odoo Roadshow 2024 Bratislava prípadová štúdia spoločnosť Ekofluid

Spoľahlivé partnerstvo je presne to, čo ponúkame aj my v symetre. Príklady z praxe, ktoré zdieľame na konferenciách a v rámci komunity, stále viac a viac potvrdzujú kľúčovú rolu skúsených partnerov v celom ekosystéme.

Networking na záver nesmie chýbať

Po skončení oficiálneho programu nastal čas na osobné stretnutia a diskusie. Sme veľmi radi, že pri našom stolíku sa zastavilo množstvo ľudí. Najväčší záujem prejavili o lokalizáciu účtovníctva v Odoo, ktorú sme vyvinuli v spolupráci so spoločnosťou FinTax-IT. Otvorila sa aj téma podpory komunitnej verzie a množstvo ďalších, vďaka ktorým bol tento networking obohacujúci nielen pre nás, ale aj pre celú komunitu.

Odoo Roadshow 2024 Bratislava networking

Skvelá príležitosť pre rozšírenie povedomia o Odoo

Odoo Roadshow Bratislava 2024 vnímam ako skvelú príležitosť zvýšiť povedomie o platforme Odoo, jej možnostiach a výhodách. Sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou tohto podujatia, za čo organizátorom ďakujeme.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

 


Igor Kočiš

Igor Kočiš

Sales Director

ERP systémom sa venujem takmer 30 rokov. Zažil som ich nástup na trh, rozkvet aj významné zmeny. Počas toho obdobia som nazbieral množstvo skúseností z výberových konaní, implementácií, či optimalizácií rôznych systémov. Práve tieto skúsenosti odovzdávam manažérom vo výrobných a distribučných spoločnostiach.


Ďalšie články

Späť na blog