symetra symetra
Publikované v kategóriiProduktové novinky

Valida a symetra spojili sily, aby vám dáta boli bližšie

Projekt Valida prináša podnikateľom na Slovensku dôležité informácie, ktoré im pomáhajú prijímať lepšie rozhodnutia. My v symetre sme v spolupráci s portálom Valida vyvinuli riešenie, ktoré robí dáta ešte dostupnejšími.

Do tejto spolupráce spolupráce sme išli preto, lebo vidíme veľký zmysel vo zvyšovaní dostupnosti dát a dlhodobo pracujeme na zlepšovaní komfortu užívateľov platformy Odoo.

Čo je Valida?

Valida je inovatívny projekt, ktorý poskytuje podnikateľom prístup k cenným dátam o slovenských firmách. Zameriava sa na automatické business poradenstvo pre firmy na základe verejne dostupných dát. Informácie vizualizuje a prenáša ich do reči čísiel, či grafov. Vďaka tomu sú klienti schopní lepšie porozumieť dátam a reagovať na ne.

Navyše si môžete elegantne porovnať viacero firiem, odhaliť ich silné a slabé stránky a na základe prehľadných grafov si vybrať toho správneho partnera, prípadne sa porovnať s konkurenciou. Vo Valide dokážete naraz porovnať až 5 firiem.

ukážka spracovania dát portálom valida.sk do prehľadného grafu
Na Valide si jednoducho preveríte výkonnosť spoločnosti, s ktorou plánujete spoluprácu. Zdroj: valida.sk

 

Ako prebiehala naša spolupráca

Základným princípom platformy Odoo je prepojenosť vnútrofiremných dát a ich zdieľanie s tými, ktorí ich potrebujú. Preto sme v spolupráci so spoločnosťou Valida vyvinuli riešenie, ktoré umožňuje efektívne získavanie a spracovanie údajov o firmách. Lepší prístup k dátam a užívateľsky komfort pre užívateľov Odoo zabezpečia tieto kľúčové funkcionality modulu:

  • automatické získavanie údajov o firmách ako sú adresa, IČO, DIČ a IČ DPH.
  • vyhľadávanie podľa mena alebo IČO
  • po zadaní aspoň troch znakov názvu firmy systém ponúka zoznam návrhov; po kliknutí na konkrétnu firmu sa automaticky vyplnia presné údaje o obchodnom mene, sídle, IČO, DIČ a IČ DPH

Ako môže vyzerať práca s dátami v praxi?

Dobrým príkladom, ako Valida využíva verejné dáta, môže byť zoznam 40 najrýchlejšie rastúcich slovenských firiem podľa kritérií Financial Times 1000. Tento rebríček vznikol na základe publikovaného rebríčka európskych firiem, do ktorého sa „dostala“ iba jedna slovenská firma.

Z metodiky zostavovania európskeho rebríčka Valida zistila, že ten zahŕňal iba firmy, ktoré sa do posúdenia prihlásili alebo zareagovali na výzvu od organizátorov, preto zostavila vlastný rebríček. Vybrala doňho slovenské firmy s ukazovateľom CAGR (zložená ročná miera rastu) vyšším ako 36,9 %. Takých firiem bolo nakoniec vyše 400.

Význam projektu Valida

Valida prichádza so so službou, ktorá demokratizuje verejne dostupné dáta. Cenné údaje podáva v dostupnejšej forme a ponúka ešte širší kontext pre väčší okruh ľudí a firiem, bez ohľadu na ich veľkosť či finančné možnosti.

Sme veľmi radi, že môže byť súčasťou tohto inovatívneho projektu a prispievať svojim know-how a technologickými riešeniami k rozvoju podnikania založeného na dátach.


Martin Bačo

Martin Bačo

CEO

V roku 2011 som založil herné štúdio, ktoré narástlo do softvérovej spoločnosti s vyše 30 zamestnancami. Riadil som desiatky projektov od webových aplikácií, až po digitalizácie podnikov rôznych veľkostí. Pred pár rokmi som objavil odoo. Odvtedy pred zákazkovým vývojom softvéru preferujem nasadzovanie tohto jedinečného open source produktu.


Ďalšie články

Stali sme sa Silver partnerom Odoo

Referencie 3.7.2024

Stali sme sa Silver partnerom Odoo

Sme poctení, že patríme medzi Odoo Silver partnerov. Samotné Odoo týmto krokom oceňuje naše skúsenosti s implementáciou projektov v rámci ERP platformy Odoo a využívanie zdrojov na podporu rastu klientov.

Čo priniesla Odoo Roadshow Bratislava 2024

Eventy 28.5.2024

Čo priniesla Odoo Roadshow Bratislava 2024

Pre celú Odoo komunitu na Slovensku je Odoo Roadshow udalosťou roka. Ak ste sa nestihli zúčastniť alebo si chcete pripomenúť ročník 2024 v Bratislave, prečítajte si náš blog, v ktorom sme zhrnuli všetko podstatné.

Späť na blog